MHD

Metro

Metro jezdí přibližně od 4-5 hodin ráno až přibližně do půlnoci. Po půlnoci je možné využít nočních tramvajových, nebo autobusových linek.

Ceny jízdného městskou integrovanou dopravou:

Cena [Kč]

Časová platnost

32 (40*)

90 minut

24

30 minut

110

24 hodin

310

72 hodin

* = u řidičů autobusů městských linek v tarifním pásmu P (uvedená cena je s příplatkem 8 Kč)


Jak městskou hromadnou dopravou na a z letiště Václava Havla?        

Na a z pražského letiště je velmi jednoduché se dostat a do centra vám jízda zabere zhruba hodinu jízdy metrem a autobusem. Po příletu na letiště dojděte na autobusovou zastávku umístěnou na parkovišti hned před příletovou halou a nastupte do autobusu č. 119. Autobus jezdí zhruba každých 15 minut a asi za 20 minut se dostanete na stanici metro Dejvická (A – zelená linka). Nebojte se, že byste zastávku minuli, protože se jedná o konečnou stanici autobusu a všichni cestující zde musí vystoupit. Z autobusu přestoupíte na metro A-zelená linka, stanice Dejvická, kde naleznete plánek celé podzemní dráhy i s přestupy. V každé mapě velmi snadno naleznete nejbližší stanici metra u Vašeho ubytování.

Nezapomeňte si koupit jízdenku v hodnotě 32 Kč buď u novinového stánku, u stánku Dopravního podniku hlavního města Prahy v letištní hale nebo ve žlutých automatech na zastávce (automaty, jak jsme již zmiňovaly, jsou pouze na mince). Pokud s sebou budete mít nějaké velké zavazadlo, měli byste si navíc koupit jízdenku v hodnotě 16 Kč. Pokud si však koupíte dlouhodobou jízdenku na 24 nebo 72 hodin, pak nemusíte kupovat zvláštní lístek pro zavazadlo velkých rozměrů, protože jedno takové je v ceně jízdenky.

Nezapomeňte si lístek označit hned po vstupu do autobusu ve žlutých strojcích. Pokud si koupíte jízdenku na 24 nebo 72 hodin, označíte si ji jen při prvním vstupu do autobusu. Mějte ji však při sobě pokaždé, když městskou hromadnou dopravu použijete. Pokud jej u sebe mít nebudete nebo překročíte časový limit jízdenky, zaplatíte při chycení revizorem pokutu ve výši 700 Kč.

Pokud máte hodně zavazadel, nebo dáváte přednost pohodlnější jízdě autem před hromadnou dopravou, potom Vám doporučíme taxi. Stanoviště taxi služby naleznete přímo před východem/vchodem do budov terminálu 1 i 2.

Cesta na letiště Václava Havla je stejně snadná jako cesta z letiště do centra města. Metrem dojeďte na stanici Dejvická (A-zelená linka). Ve vestibulu je již značený východ směr autobus č. 119 letiště Václava Havla. Zastávka autobusu je přímo u východu z metra. V autobuse Vám hlásí zastávky a to i terminál 1 a 2, nemusíte se tedy bát, že byste vystoupili špatně. Pokud vystoupíte na zastávce terminál 1 a odlet máte z terminálu 2, nemusíte se bát, že jste vystoupili špatně. Letištní haly jsou vzájemně propojené a nejsou tak velké. Tedy za pár minut přejdete z jednoho terminálu odletové haly do druhého.


Co je také dobré vědět při cestování po Praze?


I když to vypadá, že můžete jezdit MHD klidně zdarma a lístek nekupovat, nenechte se zmást v MHD se pohybují revizoři v běžném oblečení bez uniforem a mohou Vás po předložení odznaku kdykoli zkontrolovat zda máte platnou jízdenku. Pokud by jste ji neměli, budete pokutováni ihned na místě.

Je dobré si v městské integrované dopravě dát pozor na kapsáře!