Co dělat v Praze když prší

Co dělat v Praze, když prší

Právě jste v Praze a celý den prší? Nebojte se! V Praze je spousta zajímavých věcí, které můžete zažít i během deštivého dne! Od poznávání kultury v muzeích a galeriích až po aktivní zábavu, jakou jsou kryté surfování nebo únikové místnosti.

Kultura

Jako první v řadě byste měli navštívit pražské Národní muzeum (jeho hlavní historickou budovu), Muzeum bylo znovu otevřeno po sedmi letech rekonstrukce. Najdete zde rozsáhlou sbírku exponátů z přírody, kultury a historie České republiky. Je to místní symbol kultury, vědy a vzdělávání.

Další zajímavost, kterou byste měli navštívit, je Městská knihovna v Praze, kde najdete instalaci s názvem Idiom - vysoký tunel z knížek, do kterého když se podíváte, uvidíte nikdy nekončící otvor. Je to způsobeno zrcadly, na každé straně tunely. Ty vytvářejí nekonečný prostor také co do výšky a hloubky.

Dalším skvělým zážitkem mohou být trochu alternativní divadla a muzea jako DOX, Vnitroblock, Jatka 78 nebo MeetFactory.


Zábava

Praha je plná skvělých bazénů a aquaparků! Největší je Aquapalace, nacházející se těsně za hranicí Prahy. Pokud máte zájem ve vodě sportovat, bude se Vám líbit nedávno otevřená Surf Arena v Letňanech a v ní první pražský surfovací simulátor.

Pokud však nejste zrovna pro tuto mokrou cestu, máme pro vás další skvělý tip. Útěkové hry! V této hře musíte uniknout z jedné nebo více místností v určitém čase. Chcete-li tento úkol splnit, musíte najít stopy a tajné komory, hackovat a otevřít tajné boxy, dekódovat zprávy a řešit hádanky a indície, které vám ukáží cestu ven. Pro lepší autenticitu jsou mnohé útěkové hry tematické a týkají se příběhu, historické události nebo postavy z filmu nebo literatury. Je zde unikátní atmosféra vytvořená nejnovějšími technologiemi, jako je virtuální realita, interaktivní systémy a další prvky SMART technologií. Dobré únikové hry najdete v téměř všech větších městech, ale pokud chcete vyzkoušet ty nejlepší útěkové hry, navštivte Questerland.cz