Kultura v Praze

Divadlo, hudba, opera


Národní divadlo


Národní divadlo, je jedna z nejvýznamnějších a nejkrásnějších budov Prahy. S impozantní střechou tvořenou vzpínajícím se trojspřežím koní je v pražském panoramatu na břehu řeky Vltavy nepřehlédnutelná. Majestátní interiér divadla vyniká překrásnou detailní výzdobou. Hlavní divadelní sál je nádherný, bohatě zdobený zlatem a jen samotná návštěva divadla je nezapomenutelným zážitkem. Ceny jsou jistě dostupné pro každého, jejich výše se pohybuje v závislosti na umístění sedadla. Pro turisty je nad jevištěm umístěna titulkovací obrazovka. Titulky jsou v češtině a angličtině, zatímco většina oper je italsky, francouzsky nebo česky. Po domluvě je možné absolvovat prohlídky budovy s průvodcem. Aktuální program Vám rádi zašleme.


Laterna Magika – nová scéna Národního divadla


Představení Laterny magiky si rozhodně nenechte ujít. Během své padesátileté činnosti si multimediální divadlo svým unikátním přístupem vytvořilo světové renomé. Své příběhy vypráví pomocí multimediální projekce v kombinaci s vystoupením živých interpretů na jevišti. V inscenacích Laterny magiky se přes výsadní postavení tance a baletu propojují žánry činohry, pantomimy a černého divadla. Představení trvají okolo 1,5 hodiny a vstupenky v ceně cca 700 Kč lze zajistit také našim prostřednictvím.


Výstavní místnosti


Obrazárna Pražského hradu


Praha i její obyvatelé jsou očarovaní všudypřítomným kouzlem majestátně se tyčícího Pražského hraduTato kulturní pamětihodnost, sídlo moci po více než tisíc let a největší funkční hrad na světě, je báječným a nezapomenutelným místem k seznámení s českou kulturou. Na průzkum tohoto rozsáhlého hradu si vyhraďte celý den a nebudete zklamaní, protože celý hradní areál je sám o sobě muzeem pod širým nebem. Přejete-li si zhlédnout též interiéry a impozantní galerie, budou lepší dva dny.

Pražskému hradu patří sbírka cca 4000 obrazů, z nichž ve stálé expozici Obrazárny Pražského hradu najdete necelou stovku. Obrazy patřící původně císaři Rudolfu II Vás dozajista okouzlí. Již samotné útulné prostředí galerie na Vás učiní příjemný dojem. Dřevěné podlahy, barevná výmalba, klenuté stropy navodí pocit klidu a pohody. Vystaveny jsou obrazy výjimečných autorů Petera Paula Rubense, Girolama Bedoliho, Tiziana a řady dalších. Tato malá, ale elegantní sbírka klasického umění rozhodně stojí za Vaši návštěvu. V pondělí večer od 16 do 18 hodin je vstup bezplatný. 

  • Adresa: Pražský hrad, 2. nádvoří, +420 224 373 531
  • http://www.hrad.cz              

Veletržní palác


Toto muzeum, jež je součástí Národní galerie si rozhodně nenechte ujít. Naleznete tu velké množství instalací moderního a současného umění i umění postmoderny. Palác měl svého času ambice předčít velikostí a kulturní úrovní Centre Georges Pompidou v Paříži. To jestli se tak stalo, posoudíte sami. Čtyřmi podlažími se můžete procházet celý den, máte-li ovšem vymezeného času méně, zvolte 3. patro, kde se nachází skutečně mistrovská díla francouzských umělců Van Gogha, Rodina, Gaugina, dále pak například obrazy Františka Kupky z let 1900 až 1930. V ostatních patrech můžete obdivovat díla českých výtvarných umělců – Myslbeka, Mánesa (4. patro), Warhola, Lichtensteina a Picassa (1. patro).


Dox Centrum současného umění


Tato pozoruhodná nová galerie v Holešovicích představuje v Praze velmi potřebný závan čerstvého vzduchu. Sama galerie dříve bývala továrnou, ale citlivá rekonstrukce ji přeměnila v moderní, minimalistickou výstavní síň s nádherným přirozeným světlem a velkorysými prostory k prezentaci umění. V horním podlaží se nachází velká terasa a pohodová kavárna s vlastní terasou, ideální k přemýšlení o budoucnosti naší společnosti. Součástí galerie je také prodejna Dox by Qubus s bohatým výběrem knih o umění, nádhernými a unikátními šperky a úchvatným sklem a keramikou. Informace o právě probíhajících výstavách naleznete na webových stránkách galerie.