Nákupy

Kam zajít v Praze na nákupy?

 

Palladium, Náměstí Republiky 1, Praha, 1 - PALLADIUM je moderní nákupní centrum s nejširší nabídkou obchodů, restaurací a služeb uprostřed historické Prahy. Na 5 podlažích naleznou návštěvníci téměř 180 obchodů, 20 restaurací, kaváren a barů a v podzemí téměř 900 parkovacích míst. Citlivé propojení historických prvků s moderní architekturou vytváří jedinečnou atmosféru, která činí z nakupování opravdový zážitek. Otevírací doba: Nákupní galerie Ne-St 09-21, Čt-So 09-22, Restaurace Po-Ne 08-23, Supermarket Po-Ne 07-22, Parking Po-Ne nonstop. 


Nákupní galerie Myslbek, Na příkopě 19-21, Praha 1 -  Nákupní galerie Myslbek je pasáž mezi Novým a Starým Městem spojující rušnou ulici Na Příkopě s Ovocným trhem. Samotná nákupní pasáž je koncipována jako relaxační nákupní prostor, kterému dominuje kruhový centrální prostor s několika restauracemi a místy k posezení. Nakupovat můžete v obchodech s nejrůznějším zbožím vysoké kvality. Vchod do Nákupní galerie Myslbek naleznete jak z ulice Na Příkopě č. 19-21, nebo také na Ovocném trhu 8. Otevírací doba:  Nákupní galerie Po-Ne 8:30 – 22:00, Obchody Po-So 9:00 – 20:00, Ne 10:00 – 19:00. 


Pasáž Černá Růže, Na Příkopě 12, Praha 1  je nákupní pasáží v centru Prahy, které bylo otevřeno roku 1998 po rekonstrukci budov. V tomto nákupním centru na vás čekají nejrůznější obchody a služby od A až po Z. Každý si zde přijde na své. Nechte se upravit, najezte se a ještě si nakupte. To vše pod jednou střechou nákupního centra Pasáž Černá Růže v Praze. Do Pasáže Černá Růže se rozhodně musíte podívat. Denně sem míří nespočet zákazníků ať už z naší republiky nebo i cizinců, protože věhlas Pasáže Černá Růže je opravdu velký. Jestliže jste ji ještě nenavštívili, tak to musíte určitě udělat! Otevírací doba: Obchodní pasáž Po-Pá 10:00 – 20:00, So 10:00-19:00, Ne 11:00 – 19:00.


Obchodní centrum Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5 - Hlavní pasáž Obchodního centra o délce 200 m doplňuje místní uliční síť. Příčná pasáž vedoucí ze Štefánikovy ulice tvoří nové spojení přes terasu ve druhém patře a po nové lávce přes Kartouzskou ulici na vrch Sacré Coeur. Rozsah projektu a jeho náplň odpovídá předměstským obchodním centrům s hypermarketem, obchody, butiky, multikinem, restauracemi a rychlým občerstvením s tím rozdílem, že toto centrum se podařilo integrovat do městské struktury v podstatě v samém centru Prahy. V ulicích byl záměr rozčlenit stavbu do více typů fasád a objemů odpovídajících měřítku a významu místa. Centrum má tři podzemní podlaží s garážemi pro 2500 automobilů tři nadzemní podlaží s obchodními galeriemi. Střecha ve třetím podlaží je po celé své délce prosklená a skrývá se pod ní 160 obchodů, dvoupatrový hypermarket a multiplex s 12 sály. Otevírací doba: obchodů a služeb Po-Ne  9.00 - 21.00 hod, hypermarketu Tesco Po-Ne 6.00 - 24.00 hod,restaurací a zábavy Po-Ne 11.00 - 23.00 hod, multikina Cinema City Nový Smíchov Po-Pá 11.30 - 1.00 hod., So-Ne 09.30 - 1.00 hod. 


Pokud nejste zastáncem nákupních center a dáváte přednost raději malým butikům, potom doporučujeme obchody přímo na Václavském náměstí ( stanice metra Museum – přestupní – linka C/červená a linka A/zelená – nebo stanice metra Můstek – přestupní – linka A/zelená a B/žlutá). Zde najdete po celé délce náměstí a to až ke Staroměstskému náměstí jeden krámek vedle druhého s různým zbožím. Na cestě mezi Václavským a Staroměstským náměstím naleznete proslavený Havelský trh, kde najdete od čerstvého ovoce a zeleniny i tradiční české upomínkové předměty.


Pokud dáváte přednost luxusnímu zboží a exkluzivním celosvětovým značkám, doporučujeme Pařížskou ulici, kde naleznete top butiky. Do Pařížské ulice je velmi snadné dojít přes Staroměstské náměstí.

 

 

 


Kde koupit tradiční celosvětově proslavené české sklo?


Erpet Bohemia Crystal, Staroměstské náměstí 27, Praha 1 - v centru Prahy, přímo naproti staroměstskému orloji stojí oblíbená prodejna českého křišťálu Erpet Bohemia Crystal. V obchodě Erpet Bohemia Crystal se prodává vysoce kvalitní český křišťál, lisovaný olovnatý křišťál, vrstvený barevný broušený křišťál, lustry, světoznámý křišťál od firmy Moser, porcelán značky Goebel, české granátové šperky, křišťálové figurky, kvalitní bižuterie, umělecké sklo, smaltované sklo a mnohem více. Personál prodejny je mnohojazyčný (každý den je k dispozici asistent ovládající japonštinu), přátelský a připravený nabídnout vám to pravé. Erpet Bohemia Crystal nabízí tax-free nakupování, službu VIP, občerstvení zdarma (káva, čaj a nealkoholické nápoje), rozvoz zboží do hotelů a možnost zasílání zboží.


Kolekce Bořka Šípka, Valentinská 11, Praha 1 - Kolekci Bořka Šípka tvoří krásný a unikátní soubor skleněných předmětů jako jsou vázy, osvětlení a lustry, stoly, mísy apod. Designové sklo od Bořka Šípka je velmi kvalitní a zcela určitě přidá na dramatičnosti a barvě každé domácnosti. Bořek Šípek, jenž je původem z Prahy, je respektovaným architektem a designérem, který se po světě proslavil svými neobvyklými novobarokními designy. Pokud toužíte po originálním kusu designového skla od Bořka Šípka, navštivte po předchozí domluvě showroom Design Lounge Bořek Šípek ve Sněmovní ulici nebo zajděte do prodejny ve Valentiské, v nichž najdete většinu kusů z nové kolekce Bořka Šípka. Po vstupu do showroomu si budete připadat, jako kdybyste vstoupili do světa fantastického novobarokního designového skla, a nebudete vědět, který kus si vybrat dřív. 


Dox Centrum současného umění, Osadní 34, Praha 7-Holešovice - Tato pozoruhodná nová galerie v Holešovicích představuje v Praze velmi potřebný závan čerstvého vzduchu. Sama galerie dříve bývala továrnou, ale citlivá rekonstrukce ji přeměnila v moderní, minimalistickou výstavní síň s nádherným přirozeným světlem a velkorysými prostory k prezentaci umění. V horním podlaží se nachází velká terasa a pohodová kavárna s vlastní terasou, ideální k přemýšlení o budoucnosti naší společnosti. Součástí galerie je také prodejna Dox by Qubus s bohatým výběrem knih o umění, nádhernými a unikátními šperky a úchvatným sklem a keramikou. Informace o právě probíhajících výstavách naleznete na webových stránkách galerie. 


Pražský butik Baccarat se nachází v secesním Obecním domě, U Prašné brány 2, Praha 1 Značka Baccarat, založená v polovině 18. století v Baccaratu ve Francii, je mezinárodní luxusní značka, pod níž se skrývá jeden z nejlepších výrobců křišťálu na světě. Značka nabízí širokou škálu křišťálového zboží, včetně na zakázku vyráběného osvětlení pro obytné i veřejné prostory jako paláce a muzea, nábytku, dekorací, exkluzivních šperků, stolních servisů a dalšího. Ať už zkrátka sháníte cokoli z křišťálu, v Baccaratu to jistě naleznete. Všechny výrobky nesoucí značku Baccarat představují kombinaci nadčasových tradic a jedinečných dovedností těch nejzručnějších sklářských mistrů ve Francii, a symbolizují proto prostou dokonalost, krásu a francouzské art de vivre. Navštivte pražský butik Baccarat ještě dnes a nechte se inspirovat tím příjemnějším v životě. Baccarat – čistá křišťálová magie zrozená z ohně.