Zábava v Praze

Pražská strašidla a duchové

V nejkrásnějších koutech Prahy objevíte s vtipnými a odvážnými průvodci temné stránky paranormálních jevů, které v žádných průvodcích nenajdete. Můžete si vybrat ze čtyř druhů procházek: Duchové a pověsti staré Prahy, Strašidla z Karlova mostu, Pražské podzemí a Pražský hrad po setmění. Každá procházka má své kouzlo a výhody. Protože duchy navštívíte po setmění, vyhnete se návalu turistů, který je v těchto místech v denním období obvyklý. Procházky jsou určeny dospělým a starším dětem.

 


Pronájem lodiček

Praha je plná turistických atrakcí a za krásného počasí určitě stojí za to je zhlédnout z loďky nebo šlapadla. Odměnou za trochu námahy Vám budou nezapomenutelná panoramata historické Prahy - Karlův most, Pražský Hrad, Tančící dům nebo Národní divadlo. Uvidíte je z jiné perspektivy a budete okouzleni. Půjčovny lodiček najdete na ostrově Žofín i na Slovanském nábřeží mezi Karlovým mostem a Národním divadlem. Půjčovné je za přijatelnou cenu 150 Kč na hodinu. Otevřeno bývá za příznivého počasí většinou do 22 hodin. V replikách historických člunů můžete vyrazit také na vyhlídkovou plavbu do slepého ramene na kanál Čertovku s krásným dřevěným vodním kolem.

  • Adresa:  Slovanský ostrov, Praha 1, Informace: +420 221 714 444
  • Doporučená restaurace: Lehká hlava, Žofín Garden

Bobová dráha

Na pražském Proseku je skvělou atrakcí pro děti i dospělé. Leží stranou od rušného centra Prahy na Proseku. Její délka téměř 1 km plná zatáček nabízí pořádnou porci adrenalinové zábavy. Dráha je naprosto bezpečná a její kvality si vychutnají zájemci napříč všemi věkovými skupinami. Od dubna 2015 je součástí areálu také lanový park. Vozík, která může dosáhnout rychlosti až 60 km/hod má dvě sedadla, děti starší 8 let mohou jezdit bez doprovodu rodičů, samy. Na horní stanici Vás dopraví zpět tažný vlek. K dispozici je tu rychlé občerstvení i příjemná terasa s výhledem na celé město. Otevírací doba je Po – Pá 12 – 20h, So – Ne 10 – 22 h,

  • Adresa: Prosecká 906/34b, Praha 9, +420 284 840 520, restaurace: +420 284 840 524

Lanovka na Petřín

Vás vyveze na jedno z nejvýše posazených míst v Praze – pražský Petřín. Spodní nástupní stanice lanovky je v ulici na Újezdě. Jízdenku si zakoupíte přímo ve stanici za  stejnou cenu jako v MHD. V mezistanici lanovky, uprostřed kopce najdete oblíbenou zahradní restauraci Nebozízek, kde se můžete občerstvit a pokochat se krásnými výhledy na Prahu. Na horní stanici lanovky se nachází Petřínská rozhledna, která je zmenšeninou Eiffelovy věže. Zdoláte-li 299 schodů, pořídíte odtud z vyhlídkové plošiny nejlepší fotografie města. V těsné blízkosti věže je zrcadlové bludiště, které je zábavnou atrakcí nejen pro děti. Cestou od rozhledny dojdete do překrásných růžových zahrad s fontánami, jezírky a vodopády. Za návštěvu stojí také místní hvězdárna.

  • Doporučené restaurace v okolí: Kolkovna Olympia, Vítězná 7, Cantina, Újezd 38, Café Lounge, Plaská 615/8
  • Adresa: Petřín, Praha 1

VIP Helicopter Czech

Chcete vidět Prahu z ptačí perspektivy? Navštívit hrady a zámky tou nejrychlejší cestou? Musíte nečekaně přerušit dovolenou, zvládnout obchodní schůzku v jiné evropské destinaci? Nebo se jen chcete vyhnout dopravním problémům? Oslnit svého partnera nevšedním zážitkem? Využijte lety helikoptérou nebo soukromým letadlem. K Vašemu hotelu přistavíme limuzínu a zajistíme Vám kompletní servis včetně objednání hotelu nebo rezervace stolu. 

  • Adresa: Mimoňská 642, Praha 9. Marek Krátký: +420 731 150 142, Eva Krátká (ředitelka) +420 603 180 615 

Plavecké bazény

 Plavecký areál Podolí - Relaxační sportovní středisko plaveckého stadionu Podolí je z centra  Prahy snadno dostupné tramvají. Leží v pražské čtvrti Braník, na břehu řeky Vltavy pod  hradbami památného Vyšehradu. V areálu naleznete kryté a venkovní vyhřívané bazény,  skokanský můstek, saunu, opalovací studio, venkovní skluzavku, dětské brouzdaliště,  posilovnu a kavárnu s restaurací. Podolí nabízí skvělou zábavu v každou roční dobu, masáže,  hydroterapii a další procedury v rehabilitačním centru. Provozní doba je od 6:00-21:45.  Vstupné na 2 hodiny 119 Kč dospělý, 75 Kč dítě.  

  • Adresa: Podolská 74, Praha 4

 Aquapalace Praha - splní i ta nejtajnější přání všech milovníků vodních atrakcí a nejen jich. Ve třech vodních palácích na ploše 10 km2 jich naleznete velkou spoustu – bazény, skluzavky, rozbouřené vlny brouzdaliště. Mezi jednotlivými paláci lze proplouvat systémem kanálů a speciálních řek. Můžete si užít vodní bar, spa -  wellness centrum nebo saunový svět s římskou a finskou saunou. V moderním dvoupodlažním plně klimatizovaném fitness centru s kardiozónu, zónou pro posilování a sálem, kam můžete zajít na některou z mnoha hodin, vedenou zkušenými lektory pro spinning, power jogu, pilates, tae-bo, aerobik a další. Využít můžete služby výživového poradce, zacvičit si aqua aerobik nebo zajít na lekci aerobního cvičení pro rodiče s dětmi. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha se můžete nechat hýčkat masážemi, kosmetickým oštetřením či exotickými procedurami hammam či rassoul, zajít si na manikúru či pedikúru. Park Aquapalace Praha leží na šestém kilometru dálnice D1, v komerční zóně Průhonice - Čestlice a je ideálním místem pro každého, kdo si přeje odpočinout aktivně či pasivně. Otevřen je v Po - Čt od 10 do 22 hodin, v Pá – So do 23 hodin. V areálu se nachází mezinárodní restaurace a zmrzlinový bar. Celodenní vstupné stojí 719 Kč dospělého, 469 Kč dítě. Rodinné vstupné 1699 Kč.

  • Adresa: Jak se tam dostat? Autem: dálnice D1, exit 6, Průhonice-Čestlice u Prahy, komerční zóna, naproti obchodnímu domu KIKA. Autobusem MHD: bus 324, 325, 328, 363, 385 ze stanice metra Opatov, zastávka Čestlice, Global. +420 271 104 111
  • http://www.aquapalace.cz

Noční život v Praze

Praha je bezpečné město i na večerní život. Najdete tady množství barů, hospůdek, diskoték i clubů. I když vás noční život pohltí, až do ranních hodin po cestě zpět do hotelu se nemusíte bát, v Praze je opravdu bezpečno. Nemusíte se zde ani obávat, že je zde některá z čtvrtí nebezpečná a neměli byste do ní chodit. Jediné na co je si třeba dát pozor jsou drobné krádeže v centru města, nebo v hromadné dopravě a to i přes den. Těm však lze snadno předejít tím, že budete mít svou tašku pod kontrolou. Tento nešvar bohužel není pouze doménou Prahy, ale téměř všech světových metropolí.


Kluby

Harleys, Dlouhá 18, Praha 1 -  skvělý bar pro mladé lidi kde se rozhodně nebudete nudit, zábava každý den, skvělé drinky i hudba. Drink Vám profesionální barmani namíchají i na míru přímo pro Vás. Doporučujeme navštívit až po 23hodině před se zábava teprve rozjíždí. Bývá zde ale bohužel často velmi plno. 

 

 


Roxy music club, Dlouhá 33, Praha 1 - Experimentální prostor ROXY/NoD patří od svého otevření v roce 1992 mezi jedny z nejdůležitějších míst tuzemské kultury, kde se kromě spousty nezapomenutelných parties uskutečnila také celá řada dnes již legendárních koncertů. Ve vzájemné symbióze s klubem ROXY funguje v prvním patře také kavárna, galerie a divadlo NoD. V roce 2010 prošel klub ROXY kompletní rekonstrukcí, která vdechla dobře známým prostorám nový život. Návštěvníci si zde tak krom čtyř barů mohou užít také komfortnější a příjemnější prostředí včetně zbrusu nového prostoru chill outu, jemuž dodávají na atmosféře klenuté stropy historického sklepení. 


M1 Lounge bar, Masná 705/1, Praha 1 – pokud milujete  r´n´b, hiphop potom M1 je to pravé místo pro Vás. Skvělá hudba, atmosféra, rozhodně doporučujeme navšítvit. 

 

 

 


Karlovy Lázně, Smetanovo nábřeží 198/1, Praha 1 - Karlovy lázně jsou se svými pěti hudebními kluby v pěti patrech největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Zároveň se řadí mezi nejlépe technicky vybavené kluby na světě. Jsou jedinečné také pro svůj originální charakter, který vytváří zachovaný historický interiér budovy, postavené na přelomu 14. a 15. Století. Původní mozaikové obložení chodeb a zdí, mozaikové obrazy v hlavních sálech a částečně zachované staré lázeňské vybavení a bazény ve stylu římských lázní, které dnes bez vody slouží ve dvou patrech klubu jako taneční parket, vytvářejí spolu s moderním vybavením a hudbou zcela nenapodobitelnou atmosféru, díky které se Karlovy lázně staly nejnavštěvovanějším tanečním klubem v české republice. 


Bary

Black Angel´s bar, tento bar je postaven ve stylu prohibičních podniků 30. let tzv. „public house“, kde se lidé všech společenských vrstev potkávali se svými známými, přáteli, aby po těžkém dni v práci potěšili ducha sklenkou dobrého drinku, jez byl v té době zcela nepochopitelně zakázán. V prostorách s původním gotickým a románských kamenným zdivem, která navozuje atmosféru utajovaného „scházení se“, Vás ponoří do nálady černobílých filmů, kde jména cocktailů nebyla jen prázdnými jmény. 


Groove bar, Voršilská 6, Praha 1 – v tomto baru můžete ochutnat nejen skvělé drinky, ale i zažít spoustu zábavy. Téměř každý den se zde pořádají různé akce, živá hudba, DJ´s, ale i vernisáže. Bar, kam rozhodně stojí za to zajít. 

 

 


Anonymous bar, Michelská 12, Praha 1 – stylový cocktailový bar, kde Vám namíchají drink přesně podle Vaší chuti, celá atmosféra tohoto baru Vás rozhodně pohltí. Tak jak by se mohlo z názvu zdát, že se jedná o »anonymní bar«, tak je bar určen všem sortám lidí, kteří si chtějí dát dobré drinky, popovídat, posedět v pohodlném prostředí, kde v podkresu hraje velmi příjemný electro swing/jazz. Není zde žádný rušivý element, takže v jistém slova smyslu je bar opravdu anonymní.