Kde se najíst

Náš tip, kde se v Praze dobře najíst, pokud hledáte luxusnější restaurace

 


Restaurace Essencia, Nebovidská 459/1, Praha 1, v hotelu Mandarin Oriental – celosvětově uznávaný šéfkuchař Jiří Štift, česká i zahraniční kuchyně na té nejvyšší úrovni, sobotní a nedělní wine brunch, příjemná obsluha i prostředí


U Prince – Staroměstské náměstí 29, Praha 1 – speciality české i mezinárodní kuchyně, v letních měsících vyhlídková terasa s jedním z nejkrásnějších panoramatických výhledů na historické centrum Prahy

 


Restaurace Blue Wagon, Uruguayská 176/19, Praha 2 - kousek od Náměstí Míru, TripAdvisor jí odměnil oceněním Certificate of Excellence, moderní česká i zahraniční kuchyně, moderní prostředí, příjemná obsluha


Náš tip, kde se v Praze dobře najíst a ochutnat českou i zahraniční kuchyni za rozumné ceny

 


Vinohradský parlament, Korunní 1, Praha 2 – koncept Vinohradský parlament vznikl ve spolupráci s pivovary Staropramen se snahou vytvořit unikátní místo, kde se bude čepovat to nejlepší pivo Staropramen a bude se k němu podávat tradiční česká kuchyně z těch nejkvalitnějších surovin.


Kolkovna, V Celnici 4, Praha 1 – tradiční česká kuchyně, tradiční české pivo, příjemné prostředí přímo v samém centru Prahy

 


La Belle Epoque – Křižovnická 97/8, Praha 1 – v této restauraci lehce bohémského stylu můžete ochutnat jedny z nejlepších steaků v Praze, které Vám budou připravovat na lávovém grilu přímo před Vámi

 


Lehká hlava – Boršov 2, Praha 1 - jedinečná vegetariánská restaurace, která nabízí kvalitní zdravé jídlo s nezapomenutelnou atmosférou prostředí. Tuto restauraci doporučujeme určitě navštívit při Vaší návštěvě Prahy.

 


Ambiente – síť restaurací, kde každá má zaměření na jiné suroviny. Doporučujeme:

 

 

  • Brasileiro - U Radnice 8/13, Praha 1 – tato restaurace je zaměřena na maso, které je opravdu exkluzivní. Doporučujeme nabídku: Sněz, co můžeš. Velmi příjemný personál i prostředí. Bohužel je zde téměř vždy plno, je nutná rezervace předem.
  • Pasta Fresca – Celetná 11, Praha 1 – pokud milujete italskou kuchyni potom je toto ta správná volba pro Vás. Čerstvé a chutné domácí těstoviny, čerstvé mořské plody. Příjemná obsluha i prostředí
  • Lokál Dlouhá – Dlouhá 33, Praha 1 – typická česká kuchyně ve stylovém prostředí. Doporučujeme zajít a objednat si pravý český guláš a k němu plzeňskou 12tku.

Samurai Londýnská 73/379, Praha 2 – milovníci japonské kuchyně a zvláště sushi budou nadšení. Příjemná obsluha i prostředí.


 


Tip, kde si dát v Praze to, čím je Česká republika proslavená…..to nejlepší české pivo


U Jelínků, Charvátova 33/1, Praha 1 – pivnice tu bývala již na začátku minulého století. Rodina Jelínků ji získala v roce 1918 a o osm let později uzavřel pan Jelínek smlouvu s plzeňským pivovarem. Od té doby sem chodí milovníci zlatého moku na skvělou „plzničku“. Jsou mezi nimi mnohé populární osobnosti – herci, spisovatelé, malíři i zástupci dalších profesí. Sedával zde i Waldemar Matuška.


U Balbínů / Balbínova pivnice, Jungmannova 22, Praha 1 -  ryze česká restaurace „U Balbínů“. Pečovat o Vás bude přátelská, rychlá a ochotná obsluha, schopná kdykoliv poradit a pomoci tak, abyste se zde cítili skoro jako doma. Naleznete zde oddělený kuřácký a nekuřácký prostor a v létě venkovní zahrádku ve vnitrobloku. Mezi 11 – 14,00 nabízí cenově výhodné obědové menu a v tuto dobu jsou přízemní prostory restaurace U Balbínů - NEKUŘÁCKÉ.


Lokál Dlouhá, Dlouhá 33, Praha 1 – tradiční česká pivnice s vlastním tankovým pivem, kde najdete typická česká jídla, ale tak trošku jinak. Vše jen z těch nejkvalitnějších, čerstvých a převážně regionálních surovin. Zde si pochutnáte jak na tradičním českém pivu, tak na jídle.

 


Prague Beer Muzeum, Dlouhá 46, Praha 1 nebo Americká 341/43, Praha 2 – unikátní pivnice s 30 českými mini pivovary na výčepu. Přátelská atmosféra i obsluha, přímo v centru Prahy, nedaleko Staroměstského náměstí. Místo, kam zajdete za svůj pobyt možná víckrát než jednou.

 


U Fleků, Křemencova 11, Praha 1 – Pivovar a restaurace U Fleků patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější české kulturní památky. V osmi sálech a na venkovní zahrádce nabízí tato pivovarská restaurace příjemné posezení pro více než 1200 návštěvníků. V kouzelném prostředí historických sálů můžete ochutnat pivo Flekovský ležák 13°, které se vaří přímo zde, a také můžete ochutnat i klasickou českou kuchyni.   


Dalších pár tipů na restaurace české i zahraniční kuchyně, které můžeme doporučit:


Česká kuchyně


Kolkovna Olympia, Vítěžná 7, Praha 1 -  na levém břehu Vltavy, pod Petřínem na Malé Straně, je rohový dům, jehož výstavba byla zahájena v roce 1903. Již od svého počátku dům sloužil téměř výhradně k restauračním účelům. Poslední rekonstrukce a  znovuotevření se datuje rokem 2003. Kolkovna Olympia nabízí posezení v jednom podlaží a na venkovní zahrádce. Celkový počet míst je 222. Prostory jsou kuřácké a plně klimatizované. Na výčepu najdete vedle ležáku Pilsner Urquell i černý Velkopopovický Kozel, Master 13° Polotmavý a Birell Světlý. Šéfkuchařka Olympie Jarmila Zámečníková doporučuje výtečný grilovaný daňčí steak na černé čočce s houbami a šalotkou.


U Vejvodů, Jilská 4, Praha 1 - Na cestách úzkými křivolakými uličkami Starého Města nezapomeňte na návštěvu hospody U Vejvodů, jež je tradičně klenotem mezi českými restauracemi. U Vejvodů přežívá český duch, ovšem bez všudypřítomného kouře a hluku, přičemž proudem tu teče plzeňské pivo za velmi rozumné ceny. Na první pohled při vstupu do nevelkého přízemí se jedná o útulnou hospůdku. Ale stačí sejít pár schodů, ověnčených podpisy a vzkazy zdejších pravidelných návštěvníků, a otevře se vám celý nový svět. Svět zaplněný řadami stolů a boxů ve výklencích, velkoplošnými obrazovkami se sportovními přenosy a široký výběr jídel od lehkých těstovin až po tradiční české lahůdky. Návštěva u Vejvodů je skutečně skvostný zážitek, zvláště pro návštěvníky, kteří chtějí zažít ducha tradiční české hospody. Navrch je tu skvělá obsluha, jež se postará, aby váš půllitr nikdy nezůstal dlouho prázdný.


Potrefená husa, Vinohradská 104, Praha 3 – jedná se o řetězec restaurací v České republice, který představuje těžko odolatelnou kombinaci vynikajícího jídla za rozumné ceny se skvělou a přátelskou obsluhou. První Potrefená husa byla otevřena na Vinohradech v roce 1999 a díky jejímu obrovskému úspěchu vznikla od té doby řada poboček v Praze i mimo ni. Potrefená husa nabízí pestrou nabídku mezinárodní kuchyně. Modernímu klimatizovanému interiéru vévodí sofistikovaný bar s výčepem, od kterého můžete sledovat sportovní přenosy na několika televizních obrazovkách umístěných nad ním. V restauraci si můžete vybrat z řady druhů točeného piva, jako jsou Staropramen Granát, Stella Artois či Hoegaarden, a z široké nabídky lahvových piv a vín. Milý bonus navíc představují domácí čerstvě upečené preclíky, které se skvěle hodí k pivu. Restaurace má prostor pro nekuřáky i terasu, na které si můžete vychutnat oběd či večeři pod širým nebem. V celém interiéru je navíc Wi-Fi zdarma. Další dvě pobočky Potrefené husy najdete zde: Potrefená husa - Dejvice a Potrefená husa - Pankrác.


Japonská kuchyně


Samurai, Londýnská 73/379, Praha 2 – sushi restaurace Samurai nabízí svým zákazníkům zcela nové zážitky v oblasti gastronomie. Samurai je v současné době největší a nejluxusnější sushi japonská restaurace v Praze. Japonské speciality zde připravuje tým zkušených českých a asijských kuchařů a kromě sushi a sashimi nabízí velký výběr pokrmů teplé kuchyně. Na své si přijdou i milovníci masa jako je vepřové panenka, kachna nebo jehněčí, ale také vegetariáni. Tato krásná japonská restaurace nabízí teppanyaki – přípravu jídla přímo před Vámi na speciálně upravených stolech s digestoří. Během přípravy pokrmů Vám asijští kuchaři předvedou nevšední show s noži. V restauraci můžete předvést své pěvecké v karaoke.


The Sushi Bar, Zborovská 49, Praha 5 jedna z prvních a velmi dobrých sushi restaurací v České republice. Tato nevelká restaurace, která se nachází vedle obchodu s mořskými plody Seefood Shop, podává čerstvě připravované sushi všech druhů už od roku 1999. Její interiér má jednoduchý, ale propracovaný design. Objednat si můžete sushi upravené na způsoby Nigiri, Sashimi, včetně exkluzivní nabídky Maki, k níž patří Yasai Tsukemono a Furai ebi maki. Kromě sushi najdete na jídelním lístku také celou řadu výtečných salátů včetně salátu z mořských řas (Wakame Sarada - salát z mořských řas s okurkou a dresinkem) a čerstvý salát z avokáda s tuňákem (Maguro Avocado), rybí pokrmy a pestrou nabídku polévek. Restaurace nabízí vysokou kvalitu za rozumné ceny, její obsluha je velmi profesionální a panuje zde příjemná, útulná atmosféra.


Miyabi, Navrátilova 10, Praha 1 -  Miyabi je autentická japonská restaurace poblíž Karlova náměstí v centru Prahy s atraktivním, prostým a čistým interiérem zdobeným v přírodním duchu bambusem a kameny. Majitelem restaurace je syn Češky a Japonce, který se učil umění japonské kuchyně od svého otce v Japonsku. Menu je tu pestré a nabízí mimo jiné dobrý výběr rolek maki a nigiri, pokrmy sashimi, tempura, soba nudle, čerstvé saláty a zajímavé a chutné dezerty včetně tiramisu se zeleným čajem, zmrzlinou ze zeleného čaje a wagashi. Výběr čajů je obdobně široký a objednat si tu můžete i vybrané druhy saké. Miyabi má také tři příjemné místnosti tatami různých velikostí. Pokud si přejete stolovat na tento tradiční japonský způsob, doporučujeme Vám předem si místa rezervovat.


Kosher kuchyně


King Solomon - Glatt košer restaurant, Široká 7/37, Praha 1 - uprostřed pražské židovské čtvrti se nachází restaurace King Solomon, nejstarší košer restaurace ve městě. Restaurace King Solomon nabízí výběr toho nejlepšího z tradiční židovské kuchyně z oblasti střední a východní Evropy a zakládá si na tom, že používá pouze nejkvalitnější ingredience a masa, která splňují přísné nároky kladené na biopotraviny a drží se zásad košer stravy. Restaurace King Solomon nabízí telecí, dančí, jehněčí a mufloní maso přímo od zavedených českých chovatelů, zatímco drůbež je dovážena od špičkových chovatelů z Francie a Rakouska. Restaurace je nekuřácká. Místní vinný lístek je rozsáhlý a nabízí vína z celého světa včetně vín z oblastí Bordeaux a Burgundie, vín australských, chilských a jihoafrických a vín z oblasti Napa Valley a také vína z malých nezávislých vinic v Izraeli, Španělsku a Portugalsku. Restaurace King Solomon rovněž nabízí svým hostům vlastní značku vín Baron Aaron Günsberger's, kterou lze pořídit výhradně v této restauraci.  


Chabad's Shelanu košer restaurant & deli., Břehová 8, Praha 1 - je jedinou restaurací v Praze, která v současné době nabízí košer speciality Mehadrin, Glatt a Pat Yisrael a masové a parve pokrmy (bez masa a mléčných výrobků). Nabízí se výtečné snídaně, obědy, večeře i dezerty a oblíbené je také šábesové menu. Vychutnejte si košer jídlo ve stylu restaurace Shelanu a vyberte si některé z oblíbených šábesových obědů jako je kidush, domácí gefilte fisch (plněná ryba) s křenem, nejlepší cholent s kishkou v Praze, nudlový kugel, čerstvý ovocný salát a mnoho dalšího. Každodenní menu obsahuje vyhlášený salátový a humus bar, pečeného lososa nebo pstruha, dušené hovězí, kuřecí řízek a další. V nabídce je také celá řada vynikajících sendvičů a wrapů. Rozhodně doporučujeme rezervaci předem.  


Kosher restaurace Dinitz, Bílkova 12, Praha 1 - Dinitz je první a jediná kosher restaurace v Praze certifikovaná Vrchním pražským rabinátem. Restaurace nabízí široký výběr vynikajících pokrmů včetně sendvičů a těstovin. Také nabízí slavnostní šabat večeře každý páteční večer, které sestávají ze čtyř chodů, vína na kiduš, domácí chaly, a neomezené konzumace piva a nealkoholických nápojů. Rozhodně doporučujeme rezervaci předem.


Indická kuchyně


Indian Jewel, Týn 6, Praha 1 – tato indická restaurace je jednou z nejlepších v Praze. Svoji reputaci si získala nejen širokým sortimentem jídel z mnoha regionů indického poloostrova, ale i tím, jak kvalitním stylem a technikami jsou zde pokrmy připravovány. Šéfkuchař restaurace, Devinder Sharma Pandit, má více než dvacetiletou kuchařskou zkušenost z nejluxusnějších pětihvězdičkových hotelů v Indii, Thajsku, Evropě a Austrálii. Každý den podává výhodné polední nabídky. V restauraci Indian Jewel se snoubí jedinečný kulinářský zážitek s krásným interiérem, až si tu možná budete připadat, že jste se na chvilku ocitli v Indii.  


Golden Tikka, Konviktská 9, Praha 1, Kateřinská 42, Praha 2 - Golden Tikka nebo také Tikka Tikka, jak jí říkají její pravidelní hosté, je ideálním místem v Praze, kde ochutnáte vynikající tradiční indické jídlo. Golden Tikka má v centru Prahy dvě restaurace – jednu na Starém Městě nedaleko Betlémské kaple a druhou na Novém Městě v blízkosti stanice metra I. P. Pavlova. Autentickou indickou kuchyni zde připravují indičtí kuchaři a místní pokrmy jsou nesporně jedny z nejlepších, které můžete z indické kuchyně v Praze ochutnat, za velmi příznivé ceny. Golden Tikka nabízí celou řadu vegetariánských i masových jídel, předkrmů, polévek i výborné dezerty. K jídlu se zdarma podává filtrovaná voda. Zážitek z jídla Vám umocní i velmi přátelská a vstřícná obsluha.


Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 - tato restaurace na břehu Vltavy nedaleko Národního divadla podává za velmi příznivé ceny chutnou kuchyni Středního východu včetně libanonské a indické. V nabídce restaurace je dále působivý výběr různých čajů a exotických nápojů. Klub cestovatelů podává autentickou arabskou kuchyni, je nekuřácký (s výjimkou vodních dýmek) a nabízí pestrou zábavu. Každý čtvrtek večer zde vystupují orientální a břišní tanečnice. Dostanete tu více než 60 druhů čajů, zdarma je k dispozici Wi-Fi internet, cestovatelská knihovna a jednou týdně se zde koná etnický večer. Tato restaurace je ideální pro vegetariány nebo ty, kdo milují cestování a ochutnávání různých jídel. Pokud žijete pro cestování a rádi se oddáváte novým delikátním kulinářským požitkům, navštivte Klub cestovatelů, kde se budete cítit jako doma.


Americká kuchyně


The PUB - Pilsner Unique Bar, Veleslavínova 3, Praha 1 -  příjemný podnik, kde si můžete vychutnat nepasterizované pivo, které si natočíte přímo z pípy na Vašem stole. Tento podnik, pro který je typická živá atmosféra, výborné jídlo, pohodlné sezení a rozumné ceny, Vás jistě nezklame. Tato restaurace je skvělé místo, kam vyrazit na světoznámé plzeňské pivo. K chuti Vám jistě přijde široká nabídka jídel, která se výborně hodí k pivu. Na velkoplošných projekcích běží Pivní hry, jež zobrazují výtoče piva jednotlivých stolů v dané provozovně, ale i v ostatních provozovnách řetězce. Hosté v The PUB tak mohou porovnávat pivní výtoče s ostatními stoly kolem sebe, ale i s dalšími v jiných městech a to nejen v ČR, ale i v Evropě.


James Dean, V Kolkovně 1, Praha 1máte chuť navštívit v Praze bar v retro stylu 50. let? Potom zajděte rovnou do Jamese Deana, autentické restaurace, kterou najdete hned vedle Staroměstského náměstí. Podávají se tu snídaně, obědy a večeře, a to v jedinečném prostředí, které Vás přenese do USA 50. let. Židle a lavice s červenými potahy, inspirované legendárním modelem Chevrolet Bel Air. Restaurace je vyzdobená fotografiemi a plakáty James Deana, Elvis Presleyho nebo Marilyn Monroe. Nabízí se klasika - americká snídaně (dvě vejce upravená podle vašeho přání, bramboráčky (hash browns), toast, párek, slanina a čerstvý džus). Objednat si ale můžete i šťavnatý cheeseburger nebo výborný Bacon Cheeseburger. Na výběr máte několik polévek a salátů, sendviče, steaky a mnoho dalších jídel. V nápojovém lístku Vás určitě zaujme originální americká coca-cola s vanilkovou nebo višňovou příchutí a pro americké restaurace typická nabídka překapávané kávy z bezedného šálku. V nabídce jsou ale také mléčné koktejly a samozřejmě pivo a víno a také celá řada originálních koktejlů.


Hard Rock Café, Dům U Rotta, Malé Náměstí 3, Praha 1 - Máte-li rádi Hard Rock Café,  jedno velmi stylové najdete také v Praze. Hard Rock Café Prague – největší v Evropě  - se nachází ve čtyřpodlažní budově. Zabírá tři podlaží, má dva bary, rock´n´roll dekorace, mimo jiné překrásný pětimetrový křišťálový lustr ve tvaru kytary. K typickým memorabiliím vystaveným v kavárně patří mimo jiné černé kalhoty samotného Krále Elvise Presleyho, kalhoty do zvonu pobité cvočky, černá košile vyšívaná stříbrnými a zlatými orly, kterou kdysi nosil sám Muž v černém Johnny Cash a černý frak, cylindr a hůlka z Madonina turné 1985 Virgin. Hard Rock Café nabízí americkou kuchyni, tedy řadu chutných předkrmů, burgerů, salátů, steaků a desertů. A samozřejmě v merchandise shopu prodává též tradiční trička, mikiny a hrnečky s logem Hard Rock Café.


Francouzská kuchyně


Le Terroir, Vejvodova 1, Praha 1 (vchod z Jilské ulice) - Le Terroir je jedinečná restaurace na Starém Městě pražském, kterou vytvořili skuteční milovníci vína pro skutečné milovníky vína. Bez přehánění lze říct, že tato restaurace s výtečným vínem doslova stojí a padá. I když vinný lístek obsahuje přes tisícovku vín, bylo by mylné se domnívat, že restaurace nenabízí už nic jiného. Le Terroir, která se nachází v klenutém sklípku nedaleko Staroměstského náměstí, se skvěle hodí pro kouzelnou večeři. Objevte harmonii chutí a kvality v restauraci, kterou vedou dva lidé se stejnou vášní. S vášní pro skvělé jídlo a víno.


Francouzská restaurace Art Nouveau v Obecním domě, Náměstí Republiky 5, Praha 1 - Obecní dům nepřehlédnete. Překrásná secesní budova umístěná na konci ulice Na Příkopě, přímo v centru města. V přízemí této krásné budovy naleznete Francouzskou restauraci, jež je neoficiálně nazývána nejkrásnější secesní restaurací na světě. Prostor restaurace je skutečně jedinečný a každá jeho návštěva se stává nezapomenutelným zážitkem. Nabízí se tu jak mezinárodní, tak i tradiční česká kuchyně vysoké kvality připravovaná pod dohledem uznávaného francouzského šéfkuchaře, jakým je Jacques Auffrays. O znamenitý vinný lístek pečuje jeden z nejlepších českých sommeliérů Milan Nerad. Upřednostňuje se zde kvalita před kvantitou, nepříliš dlouhý jídelní lístek však nabízí jedinečná jídla připravovaná s tou největší péčí. Francouzská restaurace je předním poskytovatelem stravovacích služeb prezidenta České republiky. Zajišťovala cateringové služby také pro Papeže Benedikta XVI, prezidenta USA a mnoho dalších osobností z domácí i světové kulturní a politické scény. Její interiér je často pronajímán různým filmovým společnostem. Po gurmánském požitku ve Francouzské restauraci doporučujeme sestoupit do Amerického baru, což je intimní secesní bar připomínající svojí atmosférou první republiku. Špičkoví barmani Vám rádi namíchají vynikající koktejly.


Café de Paris, Maltézské Náměstí 4, Praha 1 – tuto rodinnou pařížskou brasserii najdete na romantickém malostranském Maltézském náměstí. Café de Paris je útulná, příjemná restaurace, která v teplejších měsících nabízí posezení na venkovní zahrádce. Její francouzský interiér je díky dřevěným židlím, velkým oknům a květinám působivý svojí jednoduchostí. Jídelní lístek je stručný, ale zdejší francouzská kuchyně je velmi chutná, zvláště pak hovězí steak podávaný s čerstvě usmaženými hranolky, drobnými lístky salátu a francouzskou bagetou. K hovězímu si můžete vybrat omáčku dle chuti: béarnaise s estragonem, pařížskou s červeným vínem nebo omáčku Café de Paris připravenou podle 75 let starého tajného receptu. V nabídce je i vegetariánská verze této zdejší speciality, saláty, foie gras, francouzská cibulačka, sýrový talíř a několik dalších vynikajících hlavních jídel, například rizoto a savojská tartiflette. K mání jsou cenově dostupná vína z Francie, ČR, Španělska, Argentiny, Itálie, Chile a Ameriky, jež můžete popíjet a vychutnávat si zdejší francouzskou atmosféru. Nabídka obsahuje též Bollinger, Gosset Excellence, Veuve Cliquot i Bohemia Sekt.


Restaurace La Gare brasserie, V celnici 3, Praha 1 – zde si každý najde svůj kousek Francie, na který má chuť. Na více než tisíci metrech čtverečních se nachází lahůdkářství, cukrárna, pekařství, brasserie, alsaský vinný sklep i vinotéka.

 

 


Vegetariánská kuchyně


Lehká hlava, Boršov 2/280, Praha 1 - Staré město - vegetariánská restaurace, která má za cíl potěšit Vaše smysly a odlehčit Vaší hlavě. Dům, ve kterém se nachází, má více jak pětisetletou historii. Za tu dobu se zde vystřídali zlatníci, vinaři, flašinetáři, mydláři, loutkaři a čajovníci. Restaurace Lehká hlava v tomto domě sídlí od roku 2005. Interiér Lehké hlavy je dílem několika českých umělců: Žanda Gebauer vyrobil svítící stoly v obou místnostech, krb a hvězdné nebe; Viktor Korejs navrhl polstrované lavice, světelný bar a grafiku salonku; Ivan Vosecký je autorem šablon na výzdobu stěn. Autorem magických houbiček a výmalby s aztéckou ještěrkou je Tomáš Kuthan. Jídelníček je dílem společným a stále se rozvíjejícím. Bezmasým, protože zde věří, že světu prospěje, když se nebude zvyšovat spotřeba masa.


Maitrea, Týnská 6/1064, Praha 1 - vegetariánská restaurace Maitrea se nachází nedaleko Staroměstského náměstí. Restaurace má dvě patra. Přízemní patro má komorní charakter a dostatek přirozeného světla, suterén je prostorný a velmi klidný. Díky dřevěným stolům a lavicím, soškám Buddhy, fontánkám a designovému tlumenému osvětlení je skutečným klidným a příjemným přístavem uprostřed rušných ulic Starého Města. Restaurace nabízí pestrý výběr vegetariánských jídel za rozumné ceny, včetně poledního menu, které zahrnuje polévku, hlavní chod a vodu. Maitrea nabízí také speciální dětské menu. V době oběda bývá v Maitrei opravdu hodně lidí, takže pokud si chcete na místním skvělém menu pochutnat, doporučujeme zarezervovat si místa předem. www.restaurace-


KIDÓ Bistro, Šmeralova 22, Praha 7 - skvělý a stylový podnik nabízející vegetariánskou, veganskou a bezlepkovou stravu. Toto okouzlující bistro na Praze 7 nabízí vysoce kvalitní pokrmy, které jsou připravovány nejen z čerstvých ingrediencí a i dle tradičních receptur. V Kidó se vaří denně česká i mezinárodní vegetariánská jídla s využitím místní sezónní produkce. Hlavní důraz se klade na zdravou kuchyni, vše se připravuje ze surovin, které prospívají Vašemu tělu i mysli. Tradiční nabídka zahrnuje pohanku, ječmen, zelí nebo červenou řepu. KIDÓ Bistro podává též vybranou kávu La Bohéme a lahodné čaje značky Harney & Sons.