Kavárny

 

Náš tip kde si v Praze příjemně sednout dát si dobré kafe a něco dobrého k němu:

 


EMA Espresso bar, Na Florenci 1420/3, Praha 1 – EMA je espresso bar. Takže rychlá káva na stojáka. Kvantita není na úkor kvality, forma podtrhuje obsah. Výběrovou kávu z evropských mikropražíren melou mlecí kameny rychle a jistě. Tak pracují i baristé, s úsměvem k tomu. Udělají, co vám na očích vidí. A poradí, doporučí a vysvětlí. Kávě propadli. Až se zastavíte, tak pochopíte. Toto své motto kavárna Ema do posledního slova splňuje. Výborná káva, čaje, ale i tousty, saláty a to vše s příjemnou obsluhou.


MONOLOK Café, Moravská 18, Praha 2 – krásná kavárna s příjemným prostředím a možností sezení na zahrádce ve vnitrobloku v letních měsících. Kvalitní káva, profesionální barista, výběr z čerstvých snídaní, dortů, koláčů, ale i salátů a to vše z vlastní výroby.


CAFÉ LOUNGE, Plaská 615/8, Praha 5 – Malá Strana – tuto krásnou kavárnu naleznete přímo pod Petřínem, přivítá vás milá obsluha, příjemné prostředí, výběrová čerstvě upražená káva i dorty a navíc si zde můžete dát také teplé hlavní jídlo, nebo ochutnat výběrová vína z Čech, Moravy a dalších zemí. Tato kavárna obdržela tři roky po sobě certifikát výjimečnosti od Tripadvisor.


TEMPO ALLEGRO, Karolíny Světlé 24, Praha 1 – útulná nekuřácká kavárna, vinárna a bistro v romantické ulici Karolíny Světlé, 250 metrů od Karlova mostu. Můžete zde ochutnat výborné espresso či cappuccino, domácí quiche, dorty, koláče a zmrzlinu, nebo si dát v době od 11:30 do 14:00 polední menu.


U ZAVĚŠENÝHO KAFE, zajímavá kavárna, kde nedostanete jenom kávu a dorty. V nabídce je i poměrně dobrý výběr českých specialit. Ke kavárně se dostanete ulicí Nerudovou, vedoucí pod Pražským Hradem. A víte proč se jmenuje U zavěšenýho kafe? Kdysi jeden zákazník vypil svoji kávu a při odchodu povídá: Platím dvě kávy, tu co jsem vypil a jednu zavěšenou. Potom přijde jinej pán co nemá peníze a povídá: Není tady nějaký zavěšený kafe? Když je, tak ho vypije a jde domů. Takže, budete-li chtít, můžete taky nějaké kafe "zavěsit".


HEALTHY LONGEVITY CAFÉ, Opletalova 28 (ve dvoře), Praha 1 -  je nové prostředí, zaměřené na zdravý životní styl a skvělé jídlo, a dlouhověkost. K jídlu nabízí zdravé a chutné snídaně, obědy, nápoje všeho druhu - kávy, smoothies a také originální nápoje, např. speciální filtrovanou vodu. Prostor je vytvořen přírodními materiály a cirkadiálním osvětlením. Appka kavárny Vám může být diagnostickým prostředkem a Vaším průvodcem za lepším zdravím. Obsluha kavárny Vám vše ráda vysvětlí.