Vinařské oblasti Moravy

Lednicko-Valtický areál

Do Lednicko-valtického  areálu se rozhodně vydejte, jste-li milovníci vína. V Salónu vín můžete za jednorázový poplatek ochutnávat vína dle své chuti. Lze také zajistit privátní prostor v areálu vinných sklepů, kde si můžete posedět s přáteli při dobrém jídle a místní muzice. Na své si tu zcela jistě přijdou milovníci památek, přírody a dobré nálady. V místě se často konají cimbálové slavnosti. Po zámeckém parku a v jeho okolí se můžete prohánět na kole a věřte, že tady se jízdou do kopců neunavíte. Zdejší park je pro vyjížďky jako stvořený a na svých toulkách navíc objevíte bezpočet sklípků, kde se můžete posilnit klobáskami, sýrem, špekem nebo uzeným masem. Samozřejmě všude se podává víno nebo místní pálenka - slivovice, bez niž si zde nikdo posezení s přáteli neumí ani představit. V období září, kdy  zraje víno, si tu užijete ochutnávku mladého vína - burčáku, za kterým sem jezdí návštěvníci z celých Čech. Říká se, že k pročištění organismu by člověk měl jednou za rok vypít tolik burčáku, kolik má litrů krve. Jestli je to pravda netušíme, ale rozhodně to můžete přijet vyzkoušet.

Lednicko-valtický areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO.

Dominantou Lednice je překrásný zámek, jehož krása Vás uchvátí. Do dnešní podoby byl opravený s velkým citem. Obklopený rozlehlými zahradami s upravenými záhony, lány zlatavých polí a zelenými lesy. Romantickou krajinu zdobí rybníky, podél upravených cest stojí mnoho skvostných staveb vybudovaných rodem Lichtenštejnů

Rozhledna Minaret se nachází v lednickém parku asi 2 km severně od zámku. Kolem zámeckého rybníka k ní vedou dvě cesty, na jedné z nich jsou pozůstatky Akvaduktu. Po Dyji sem jezdí turistické loďky, po prašných cestách koňská spřežení. Minaret měří skoro 60 m a na jeho horní ochoz vede 302 schodů. Z vrcholu minaretu je vidět do širého okolí, za dobrého počasí dokonce vrcholek věže svatoštěpánského dómu ve Vídni.

Valtice. Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Barokní a rokokové zařízení zámku poskytne dokonalou představu o tom, jak si v 17. a 18. století žili bohatí šlechtici. Prohlídka barokního sídla, okolního parku a příjemné vinárny v areálu zabere celé odpoledne. Obec se pyšní oficiálním titulem "Hlavní město vína". Sídlí zde Národní vinařské centrum, které provozuje veřejnou degustační expozici Salon vín ČR. 
 

Pojeďte s námi objevit krásy Moravy. Odešlete nám nezávaznou objednávku a my Vám zajistíme nezapomenutelný výlet do Lednicko-Valtického areálu. Zašleme Vám cenovou kalkulaci pro transfery, ubytování, stravování, na vyžádání Vám zprostředkujeme průvodcovské prohlídky nebo objednáme sklípek s ochutnávkou vín.

Objednat zájezd     Chci tip na pobyt v lokalitě     Chci tip na vícedenní pobyt v ČR