Karlovy Vary

Karlovy Vary

Jedním z nejkrásnějších lázeňských měst České republiky jsou bezesporu Karlovy Vary. Kulturní město s největší koncentrací léčivých pramenů na světě. Nejezdí se sem pouze na lázeňské nebo wellness pobyty, ale také za kulturou nebo sportem. Pro nás je to město odpočinku i zábavy, které stojí rozhodně za návštěvu.

Troška z historie tohoto krásného lázeňského města. Přibližně kolem roku 1350 uspořádal císař Karel IV. při svém pobytu v sousedním městčku Lokti výpravu do loketských lesů, a na místě údajného pramene nechal založit lázně nazvané Horké Lázně u Lokte, které byly později přejmenované na Karlovy Vary. Roku 1775 Johann Georg Pupp položil základ rozvoji hotelu Grandhotel Pupp, který je dodnes dominantou města a jedním z nejvyhledávanějších hotelů ve městě. Oblíbený je i mezi filmovými produkcemi.

V roce 1807 zde začala výroba oblíbeného likéru Becherovka. Tu můžete ochutnat nebo zakoupit téměř na všech místech České republiky. V roce 1929 bylo otevřeno letiště Karlovy Vary, které dodnes umožňuje turistům pohodlné cestování. Od roku 1946 se zde pořádá Mezinárodní filmový festival, který město proslavil ve světě a každoročně v červenci láká množství filmových nadšenců a známých celebrit z celého světa.

V Karlových Varech a v jejich okolí je mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Město Loket se svým hradem, měšťanskými domy a výrobnou piva, lázeňské město Jáchymov nebo turisticky velmi oblíbený Boží dar s nabídkou sportovního vyžití pro cyklisty i lyžaře. V blízkosti naleznete také nově vybudovaný Skiareál Plešivec nebo lyžařský areál Klínovec.

Poznejte s námi Karlovy Vary. Po odeslání nezávazné objednávky sestavíme celý výlet přesně dle Vašich požadavků. Zařídíme ubytování, zapůjčení vozu, vstupenky na kulturní akce, vstupné na golfová hřiště a jiná sportoviště. Doporučíme a zajistíme Vám výlety do dalších zajímavých destinací v okolí.

Objednat zájezd  Chci tip na pobyt v lokalitě   Chci tip na vícedenní pobyt v ČR