Nejlepší pivo v Čechách

Česká pivní cesta

Pro milovníky zlatého perlivého moku máme dobrou informaci. Čechům patří celosvětově první příčka v konzumaci piva na hlavu, pivo se tady pije dobré a ve velkém. V celých Čechách si pochutnáte vedle nejznámnějších značek Plzeňského Prazdroje, Budvaru, Krušovic, Staropramenu i na bezpočtu vynikajících piv z dílny malých pivovarů. Protože není v silách běžného cestovatele navštívit pivovary všechny, nabízíme okružní jízdu po těch nám nejbližším. V samotném srdci Prahy začneme naši jízdu v pivovaru:


Staropramen


Ve druhé polovině 19. století začali obyvatelé pražského předměstí Smíchov pociťovat, že jim chybí pivo. Vařilo se jen v centru, což nestačilo. A tak v roce 1869 založili na vltavském břehu pivovar. Přímo v historické budově pivovaru je pro Vás připravena interaktivní prohlídka časem, která odhaluje jedinečný příběh skrytý za značkou Staropramen. Staropramen se už skoro 150 let vaří prakticky stejně. Stejně dobře: Z kvalitních přírodních surovin, pečlivě a jedinečným způsobem, který dává každému z piv právě tu chuť, kterou má mít.

Na své cestě nemůžete vynechat pivovar ležící východně od Prahy, kde se vaří


Velkopopovický kozel


Na vlastní oči uvidíte, jak vypadá místo, kde se vaří  Velkopopovické pivo. Čeká Vás prohlídka s názvem Po stopách kozla, kde se nejen dozvíte vše z historie a součastnosti pivovaru, ale hlavně ochutnáte pivo přímo od pramene.

Nedaleko od Prahy směrem na západ se nachází další poklad českého pivovarnictví a to


Krušovice


Historie Královského pivovaru Krušovice se datuje až do 16. století. První písemný doklad o pivovaru pochází z roku 1581, avšak pivo se v Krušovicích vařilo bezpochyby mnohem dříve. Jak podoba pivovaru, tak způsob výroby doznaly řady změn, to podstatné však zůstalo. Prvotřídní žatecký chmel, sluncem prozářený ječný slad, čirá pramenitá voda a především láska a nadšení sládků, kteří po staletí uchovávají krušovickou recepturu příštím generacím.

Další zastávkou na naší cestě je Loket, jeden z domácích pivovarů, který se pivu věnuje s láskou a pečlivostí, kterou si tento mok bezpochyby zasluhuje


Pivovar Svatý Florián


Roku 2006 se do Lokte vrátila tradice vaření piva. Nový Loketský pivovar se nachází v prostorách původní sladovny, dnešní pivnice. V lednu roku 2011 se pivovarský hotel dočkal zvětšení prostor a rozšíření nabídky piv. Nyní se v pivovaru dočkáte světlé i tmavé jedenáctky a špekového piva třináctky.

Poté co jsme se dosyta vyspali a navštívili krásný místní hrad Loket, se posuneme na cestě zpět ku Praze do pivem proslulého města Plzně.


Plzeňský pivovar


Plzeňský Prazdroj založili a postavili společnými silami právováreční měšťané města Plzně v roce 1842. V tehdejším pivovaru byla uvařena první várka ležáku, který následně dobyl celý svět pod jménem Pilsner Urquell, a který dal název jednomu druhu piv – Pils. Plzeňský Prazdroj je dnes významným výrobcem a exportérem českého piva, které vaří ve čtyřech pivovarech, v Plzeňském Prazdroji a Gambrinusu v Plzni, v Radegastu v Nošovicích a pivovaru Velké Popovice ve středních Čechách. Plzeňský Prazdroj vyváží pivo do více než padesáti zemí po celém světě.

Dejte se s námi na pivní cestu. Po odeslání nezávazné objednávky Vám zašleme konkrétní specifikaci pobytu, cenovou nabídku, transfery, ubytování, stravování.

Objednat zájezd  Chci tip na pobyt v lokalitě   Chci tip na vícedenní pobyt v ČR