Český Krumlov

Český Krumlov a okolí

Český Krumlov je jedním z nejkrásnějších měst Čech. Proč Vám doporučujeme navštívit zrovna Český Krumlov? Je to jedna z našich nejoblíbenějších destinací pro odpočinek, romantické procházky a kulturní vyžití. Malebné městečko s nevšední atmosférou, jímž protéká jím řeka Vltava. Její romantické meandry obklopují středověké centrum, které je od roku 1992 zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Státní hrad a zámek Český Krumlov můžete navštívit od dubna do října a jeho prohlídku opravdu doporučujeme.

Nádherné a odpočinkové jsou procházky po barokních zahradách s francouzskou a anglickou zahradní úpravou, kaskádovou fontánou a zámeckým jezírkem. V letních měsících se zde pořádají svatby. Nejen pro ně mají zahrady nezapomenutelné kouzlo.  

V průběhu celé sezóny žije město bohatým kulturním, společenským a konferenčním životem. Pokud jste milovníky vážné hudby, doporučujeme Český Krumlov navštívit v době pořádání Mezinárodního hudebního festivalu na přelomu července a srpna. Ale ať už plánujete navštívit Český Krumlov v jakémkoli jiném období, určitě se zde nebudete nudit.

Z nejzajímavějších míst v okolí můžeme doporučit chráněnou památku UNESCO - malebnou českou vesničku Holašovice (24km), dále pak Statek Svachův Dvůr (7km) - typický český statek s domácí kuchyní, pivními lázněmi a domácí výrobnou piva. Za návštěvu určitě stojí Jindřichův Hradec (84km) nebo Hluboká nad Vltavou (34km). Pro milovníky sportu bude určitě zajímavá Lipenská přehrada (40km), kde si můžete zapůjčit kola, kolečkové brusle nebo loďky. V okolí Českého Krumlova se nachází velké množství golfových areálů.

Poznejte s námi krásy Českého Krumlova. Po vyplnění nezávazného formuláře naplánujeme Váš výlet dle Vašich požadavků, a to včetně ubytování, zapůjčení vozu, zajištění vstupenek na kulturní akce, průvodcovských služeb, zajištění vstupů na golfová hřiště nebo zapůjčení sportovního vybavení. Vše obdržíte v jednom balíčku sestaveného individuálně přímo pro Vás.

Objednat zájezd  Chci tip na pobyt v lokalitě  Chci tip na vícedenní pobyt v ČR