Výlety po okolí Českého Krumlova

Holašovice

Vesnice Holašovice je od Českého Krumlova vzdálená 24 km, cca 50 minut jízdy autem. Pokud chcete vědět, jak vypadá typická česká vesnice, pak  jsou Holašovice tou správnou volbou.

Na seznam přírodního a kulturního dědictví Unesco byly Holašovice zapsány v roce 1998. Představují unikátní dochovaný soubor hospodářských usedlostí, které byly stavebně a výtvarně upraveny v průběhu 19. století do specifické podoby tzv. selského baroka, díky čemuž jsou dnes  tyto objekty předmětem památkové péče. Unikátní je dosud neporušená forma půdorysného řešení, parcelace i struktura zástavby, která je příkladem vesnického urbanismu.


Svachův Dvůr

Původní Svachův dvůr je situován v samém středu osmnáctijamkového, plně zavlažovaného golfového hřiště ve Svachově Lhotce, necelé čtyři kilometry vzdušnou čarou od historického centra Českého Krumlova. Snadná dosažitelnost význačné památky UNESCO, výjimečně atraktivního architektonického skvostu, jakým Český Krumlov bezesporu je, a zároveň umístění v překrásném přírodním rámci vytváří ideální kombinaci, jež dává nezaměnitelnou image i hotelu Svachův Dvůr.

V Hotelu Svachův Dvůr si vaří sami pivo Glokner. Je nepasterizované a nefiltrované. Ostatně můžete ochutnat, na statku je moc dobrá restaurace s pravou českou kuchyní. Pokud řídíte, odnesete si pivo stáčené přímo z tanku. Pokud se Vám zde zalíbí, můžete zůstat v hotelu, který nabízí pokoje laděné v moderním stylu. V některých z nich se nachází pivní vany. Pokud jste milovníky golfu, zdejší hřiště Vám dokreslí pravou venkovskou atmosféru. Rádi Vám objednáme hru.


Jindřichův Hradec

Jedno z nejhezčích měst v Jižních Čechách. Město,  které stojí za návštěvu, město, kde se rozhodně nebudete nudit. Jindřichův Hradec má krásné historické centrum. Mezi hlavní lákadla patří hrad a zámek, muzeum Jindřichohradecka, zámecký mlýn a dvě úzkorozchodné železnice.

Jindřichohradecký hrad a zámek jsou opravdovým klenotem s arkádami, zahradou s renesančním Rondelem, Černou věží, hladomornou a skvěle dochovanou černou kuchyní, kde podle pověsti vařívala Bílá paní kaši pro místní chudinu. Legendy o podivném přízraku vám připomenou noční strašidelné prohlídky, které dopořučujeme navštívit. Za vidění stojí také kostel Nanebevzetí Panny Marie, jehož nárožím prochází 15. poledník východní délky. Je vyznačený v dlažbě a v Jindřichově Hradci si tak můžete nastavit přesný středoevropský čas.  Jindřichův Hradec patří k městům s bohatou betlémářskou tradicí, o které Vás přesvědčí Krýzovy jesličky, nejproslulejší exponát Muzea Jindřichohradecka a zároveň největší lidový mechanický betlém na světě, zapsaný v Guinnessově knize rekordů. V Jindřichově Hradci můžete ještě navštívit Zámecký mlýn, Dům gobelínů, Národní muzeum fotografie a soukromou expozici historickch šicích strojů. I pro rodiny s dětmi má Jinřichův Hradec vyžití, a to jindřichohradecký aquapark se spoustou vodních atrakcí. Atraktivní je i výlet parním vlakem po některé z jindřichohradeckých úzkokolejek do oblasti zvané Česká Kanada. 


Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká leží na návrší nad řekou Vltavou, ve městě Hluboká nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic. Je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. V zámku naleznete rozsáhlou sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století. Stěny a stropy interiérů jsou bohatě zdobeny dřevořezbami a obloženy ušlechtilým dřevem. Některé místnosti jsou zdobeny obrazy evropských mistrů 16. až 18. století, lustry, vitrážemi a keramikou. Návštěvníky nepochybně zaujme i zbrojnice zámku.