Lázně

Lázně Třeboň


Když se v Čechách řekne Třeboň, každého hned napadnou rybníky. Je jich tu - plných kaprů - bezpočet. Třeboň, to je ale také překrásný renesanční zámek, novogotická Schwarzenberská hrobka, nebo pivovar Regent. Svojí malebností a klidem si Vaše srdce jistě získá historické jádro města s barevnými barokními a renesančními štíty domů, kterých je zde celkem 26.

Lázeňské město Třeboň je nazývané perlou jižních Čech. První lázeňský dům zde byl vybudován v roce 1883.. Jako přírodní léčivý zdroj zde využívají slatinu, která je získávána z rašelinišť třeboňských blat. Vlastnosti rašeliny se účinně projevují při léčbě nemocí pohybového aparátu (degenerativní onemocnění kloubů, revmatická onemocnění, Bechtěrevova nemoc, osteoporóza, artridy, bolestivé stavy páteře a kloubů, stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, apod).

Město se nachází ve vzdálenosti 53 km od Českého Krumlova, cesta trvá zhruba 50 minut autem. Nenavštívit Třeboň by byla určitě škoda.

 


Pivní lázně Svachův Dvůr


Samotné lázně byly vybudovány v areálu původního jihočeského statku, v klidu přírody. Nachází se jen cca 7 km od Českého Krumlova, 10 minut jízdy autem a nabízí svým návštěvníkům pravou pivní koupel. Z vířivky budete koukat přímo na golfové hřiště ležící za zdmi statku. Pivo Glokner si zde vaří sami. Je nepasterizované a nefiltrované. Ostatně můžete ochutnat, na statku je moc dobrá restaurace s pravou českou kuchyní. Pokud řídíte, odnesete si pivo stáčené přímo z tanku. Pokud se Vám zde zalíbí, můžete zůstat v hotelu, který nabízí moderně zařízené pokoje. V některých z nich se nachází pivní vany. Pokud jste milovníky golfu, zdejší hřiště Vám dokreslí pravou venkovskou atmosféru. Rádi Vám objednáme hru.


Wellness Frymburk


Wellness hotel Frymburk leží v bezprostřední blízkosti malebného městečka Frymburk, které vybíhá jako poloostrov do vod Lipenského jezera. Samozřejmostí je tu komfortní ubytování, aquapark, wellness centrum. Frymburk nabízí svým hostům mnoho možností indoorových, ale též oudoorových aktivit. Hosté si tu mohou zaplavat, zahrát squash, bowling nebo zacvičit ve fitness centru, zajít na indoor cycling atd. Mnoho druhů masáží a zábalů,  Vám poskytne profesionálně školený personál stejně jako kosmetické kúry, péči o pleť, manikúru a pedikúru. Zpestřete si svou dovolenou a relaxujte v  saunovém světě nebo v solné jeskyni.

Samotná Lipenská přehrada, na jejímž břehu Frymburk leží, nabízí také mnoho možností sportovního vyžití, například jízdu na kolečkových bruslích, pro které jsou tu vybudovány stezky okolo celé přehrady. Dále se nabízí cyklistika nebo plavby na kajutových plachetnicích a v motorovém parníku. Více...