Aljaška

Aljaška

Každý malý kluk někdy snil o návštěvě Aljašky, o překrásné panenské přírodě s příchutí divočiny. Nevěřte vyprávění o komerčnosti Aljašky a přesvědčte se sami, že na zemi jsou stále ještě místa, kde nefunguje mobilní telefon. Ubytujeme Vás v samém srdci americké části Aljašky, v Katmajském národním parku. Do parku se letí hydroplánem. Počet osob, které sem přilétají je přísně střežen Správou národního parku, proto je tato oblast stále tak unikátní. Ubytování v dřevěných srubech pro 4 osoby (lze využít i pro 2 nebo 3 osoby pro zachování Vašeho soukromí), nacházejících se v blízkosti řeky, v níž rybáři muškaří a medvědi za jejich zády loví lososy. Navštívíte údolí Ten thousand smokes, kde sopka Novarupta způsobila v roce 1912 největší sopečnou erupci. Uvidíte velryby i blankytně modré ledovce majestátně se tyčící z hladiny moře. Výlet je spojen s návštěvou města Juno a Anchorage.

Lokalita: Aljaška
Termín: červenec – srpen
Doba trvání: 8-14 dní dle jednotlivé specifikace a zvoleného programu
Ubytování: Juno, Anchorage - hotel 3*, Katmaiský park - srub 2*, Gustavus Glacier Bay Lodge 3*
Náročnost: ˙˙˙
Počet osob: 2 – 8
Doprava: letecky dle zadání
Objednání: 8 týdnů před akcí

Detaily pobytu: ubytování ve čtyřlůžových srubech  v Brooks Lodge, 3 noci, strava 3x denně v hlavním srubu, prohlídky Brooks Camp - pozorování medvědů, celodenní výlet s rangerem terénním vozem do Valley of 10 000 smokes, kayaking a možnost dalších volitelných aktivit (rybaření) a výletů, dle Vašeho zadání (možnost úhrady přímo v místě). Z Katmayského národního parku přelet do Anchorage a dále do Juno. V Juno ubytování ve 3* hotelu Westmark, 2 noci, bez jídla, prohlídka města. Odlet do Gustavus, plavba do národního parku Glacier Bay, ubytování ve 3* hotelu Glacier Bay Lodge, 2 noci, bez jidla, celodenní výlet do ledovcového zálivu, výlet rybářskou lodí do oblastí výskytu keporkaků. Odpoledne pěší túry. Poslední den dolet z Anchorage do Prahy.

Cena: od 120.000 ,- / osoba

Cena zahrnuje: zpáteční letenku z Evropy (Praha, Vídeň, německá letiště), ubytování, přelety mezi jednotliými destinacemi.

Cena nezahrnuje: Stravu a pojištění

Pobyt na Aljašce lze kombinovat s návštěvou Kanady (Vancouver, Whistler) a případně i návštěvou amerického města Seattle. Délka pobytu, stejně tak jako zvolené zážitkové aktivity (golf, rybolov, ferraty, rafting, treking, cyklistika, výlet na 4x4, paddleboarding nebo výlet helikoptérou) v jednotlivých destinacích jsou čistě na Vás. Součástí dovolené ( kombinace Kanada - Aljaška) je zapůjčení vozu odpovídající velikosti. Dovolenou Vám připravíme přesně podle Vašeho zadání.

Nezávazná poptávka