Karlovy Vary


Karlovy Vary jsou největším lázeňským městem v Evropě, městem s největší koncentrací léčivých pramenů na světě, které ročně navštíví tisíce turistů. Lázeňská léčba je zaměřena především na onemocnění zažívacího ústrojí, diabetes, dny, obezity, nemoci pohybového ústrojí, stavy po onkologických onemocněních, neurologická onemocnění, apod. Na území Karlových Varů vyvěrá 79 pramenů různé vydatnosti a rozdílné teploty. 13 pramenů se využívá k pitné kúře. Nejznámějším karlovarským pramenem je 72° C teplé Vřídlo, které vystřikuje do výšky až 12 metrů.

Město je celosvětově známé díky značkám Moser a karlovarský porcelán Thun. Ve městě se také vyrábí světoznámý likér Becherovka. Od roku 1844 se exportuje zřídelní voda.

V současné době žije v Karlových Varech poměrně početná ruská komunita, která přispěla k obnově historických památek tohoto města.

V Karlových Varech je mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Také v okolí se nachází krásné lokality. Město Loket se svým hradem, měšťanskými domy a výrobnou piva, lázeňské město Jáchymov nebo turisticky velmi oblíbený Boží dar s nabídkou sportovního vyžití pro cyklisty i lyžaře. V blízkosti naleznete také nově vybudovaný Skiareál Plešivec nebo skiareál Klínovec.

Od roku 1929 mají Karlovy Vary letiště, které umožňuje pohodlné cestování pro turisty. Roku 1946 vzniká Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který město proslavil ve světě a každoročně láká množství filmových nadšenců a známých celebrit z celého světa.

Doporučené restaurace: